Grille

Grill gazowy, węglowy czy elektryczny?

Na każdym dobrym grillu możesz przygotować potrawy o zniewalającym smaku i aromacie. Jednak grill poza spełnianiem swojego głównego zadania powinien też być dla Ciebie sprzętem praktycznym oraz dawać Ci satysfakcję z każdej chwili spędzonej przy ruszcie. Jaki grill będzie dla Ciebie najlepszy – węglowy, gazowy, a może elektryczny?

Grill węglowy – z miłości do tradycji

Grill węglowy to gratka dla tych, którym BBQ kojarzy się z powrotem do natury, wolnością i czarem tradycyjnych rozwiązań. Jeżeli rozpalanie grilla, zapach dymu i blask żaru mają dla Ciebie niepowtarzalny urok, wybierz grill węglowy. Nowoczesne grille węglowe Weber wyposażone są w pokrywę i specjalne otwory, które pozwalają z łatwością kontrolować temperaturę pieczenia potrawy, koszyki na węgiel umożliwiają wytyczenie stref idealnych do posługiwania się bezpośrednią i pośrednią metodą grillowania, a komin do rozpalania pozwala skrócić i ułatwić cały proces. Dzięki tym rozwiązaniom dzisiejsze grille węglowe w niczym nie ustępują swoim młodszym – gazowym i elektrycznym – krewnym.

Grill gazowy – postaw na komfort

Grille gazowe w ostatnich latach biją rekordy popularności. Ich obszerne ruszty nie zawiodą nawet w trakcie dużej grillowej imprezy. Poza tym grill gazowy Weber to wygoda sama w sobie. Rozpala się w ciągu sekundy przy pomocą jednego przycisku, nie wymaga podsypywania brykietu, a czyści się właściwie sam! Nie wierzysz? Po użyciu grilla wystarczy zamknąć pokrywę i rozpalić grill do maksymalnej temperatury. Resztki jedzenia i tłuszczu po prostu wyparują, a pozostałe przybrudzenia z łatwością usuniesz przy pomocy odpowiedniej szczotki.

Grill elektryczny – grilluj bez ograniczeń

No dobrze, ale co z miłośnikami grillowania, którzy żyją w mieście? Takich osób wciąż przybywa, a szybkie tempo miejskiej egzystencji, nie zawsze sprzyja wypadom na łono natury.

Idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy uwielbiają chłonąć miejską atmosferę będzie grill elektryczny. Ta technologia znosi wszelkie ograniczenia. Magiczny wieczór z pysznym grillowanym jedzeniem na balkonie lub tarasie w bloku jest jak najbardziej możliwy! Nie musisz przejmować się prawnymi ograniczeniami, bo grill elektryczny nie wytwarza otwartego płomienia. Co więcej jego ruszt rozgrzewa się do temperatury nawet powyżej 300 stopni, więc nie ma takiej potrawy, której nie zdołasz na nim wykonać!

Master-Touch GBS Premium E-5770

Pulse 2000

Genesis II SP-335 GBS