Meble ogrodowe

Ogrodzenie w dobrym stylu

Wybierając ogrodzenie, warto pamiętać o tym, aby jego styl był spójny ze stylem domu oraz jego otoczenia. Na rynku dostępne są modele wykonane z metalu, bloczków betonowych, z cegieł czy kamieni. Jeśli nie chcemy decydować się na jeden rodzaj ogrodzenia, możemy wybrać alternatywne rozwiązanie i połączyć różne materiały.

Na rynku dostępnych jest wiele modeli ogrodzeń. Warto wybrać te, które są proste w montażu, uniwersalne, estetyczne i zapewniają intymność. Jeśli dom znajduje się przy ruchliwej ulicy, zaleca się budowę ogrodzenia pełnego, za którym dla lepszej ochrony można umieścić szpaler drzew lub iglaków. W okolicy, gdzie hałas nie jest bardzo dokuczliwy, a chcemy tylko ukryć się przed wzrokiem sąsiadów i przechodniów, warto zastosować ogrodzenia ażurowe.

Nowoczesne i minimalistyczne

Domy o nowoczesnej architekturze dobrze prezentują się z ogrodzeniem betonowym lub metalowym o prostej i oszczędnej formie. Ogrodzenia betonowe można kupić w postaci paneli prefabrykowanych oraz różnorodnych pustaków i kształtek. Wśród ogrodzeń metalowych znajdziemy przede wszystkim wyroby ze stali oraz z aluminium w postaci: siatki, przęseł z prętów płaskowników, paneli kutych. By ogrodzenie pasowało do charakteru domu, należy pomalować je na neutralny kolor. Najlepiej sprawdzą się odcienie szarości (antracytowy czy grafitowy) oraz czerń.

Współczesne kolekcje łączą jedną linią stylistyczną bramy, drzwi i ogrodzenia. To przykład projektowania zorientowanego na spójność w przestrzeni użytkowej, Wiśniowski

Klasyka zawsze w modzie

Budynki w stylu klasycznym, o symetrycznym układzie, najkorzystniej skomponować z ogrodzeniem o tradycyjnym charakterze z motywami dekoracyjnymi – najlepsze będą wymurowane z cegieł. Ogrodzenia murowane stawia się z cegieł licowych i klinkierowych oraz cegieł pochodzących np. z rozbiórki. Do klasyki pasują wszelkiego rodzaju odcienie brązu, kolor ciemnej wiśni czy eleganckiego mahoniu. Nieruchomości budowane w klasycznym stylu często zawierają elementy ozdobne, takie jak łuki lub wzorzyste balustrady, do których warto nawiązać w projekcie ogrodzenia.

Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe

Wienerberger Frankfurt

Konsport

Wiśniowski – Brama przesuwna MODERN

Polbruk Antara II

Wiśniowski – Palisadowe ogrodzenie

Libet – ogrodzenie Split

Leroy Merlin – Klasyczny system z wygiętą w łuk poprzeczką

Wienerberger Iluzo

Libet Natulit Massimo

LHL Klinkier Classic